Forum Psychologia Internetu Strona Główna Psychologia Internetu
Artykuły, informacje, poważne dyskusje i luźne rozmowy na temat psychologicznej strony Internetu
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Komunikatorem do Urzédu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Psychologia Internetu Strona Główna -> CIEKAWOSTKI
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NightRainbow
**Mistrz Konwersacji**
**Mistrz Konwersacji**



Dołączył: 21 Sty 2006
Posty: 1173
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: U.K.

PostWysłany: Pon 23:09, 20 Mar 2006    Temat postu: Komunikatorem do Urzédu

"Korzystanie z komunikatorów internetowych nic nie kosztuje, a internet jest coraz bardziej popularny, dlatego wpadliśmy na pomysł, by petenci komunikowali się z nami w ten sposób" - tak twierdzi Mariusz Świrk z Urzędu Miasta w Łęcznej i proponuje kontakt z urzędem za pośrednictwem komunikatora Gadu-Gadu.

Arrow Gazeta Wyborcza: "Mieszkańcy Łęcznej mogą kontaktować się z urzędnikami w godzinach ich pracy. Można dostać odpowiedź na każde pytanie związane z załatwieniem sprawy w urzędzie, np. dowiedzieć się, kiedy zgłosić się po odbiór dowodu osobistego. - W przypadku pytań dotyczących załatwienia sprawy konkretnej osoby będziemy sprawdzać jeszcze jej personalia. Trzeba będzie np. podać numer złożonego podania - zastrzega Świrk".

"OK. Widzę kilka problemów. Pierwszy to prywatność. Nie od dziś wiadomo, że wykorzystywanie komunikatorów wszelkiego rodzaju do komunikacji związane jest z ryzykiem przechwycenia wysyłanych informacji przez osobę nieuprawnioną. Jeśli wymiana informacji z urzędem miałaby dotyczyć spraw, o których nie chciałbyś przeczytać w jutrzejszych gazetach, to lepiej nie korzystać z komunikatora. To samo dotyczy poczty elektronicznej, ale komunikatora - jak sądzę - dotyczy bardziej.

Ciekawe jak urząd poradzi sobie ze spamem przesyłanym na udostępniony publicznie numer GG. W jaki sposób poradzi sobie z atakami typu DDoS... W jaki sposób petent będzie mógł udowodnić, że uzyskał określoną informację za pomocą komunikatora i na tej podstawie podejmował działania? Łatwo sobie wyobrazić przejęcie sesji i sytuację, w której ktoś inny będzie (podając się za urzędnika) udzielał "informacji" petentom. Bezpieczeństwo komunikacji staje się kluczowym zagadnieniem... Jeśli Urząd Skarbowy Wadowice nagrywa rozmowy telefoniczne, to kluczową staje się też sprawą zabezpieczenie takich nagrań w przyszłości (żeby nie wyciekły). W jaki sposób będą zabezpieczane logi komunikatora GG w Urzędzie Miejskim w Łęcznej?

No, ale skoro na razie ten sposób działa – można się jedynie cieszyć, że Łęczna jest podłączona do internetu i może korzystać z komunikatorów takich jak GG. Firma udostępniająca komunikator może się jedynie cieszyć, gyż zyskuje bezpłatnie rozgłos i renomę. Ciekawe jak się to ma do neutralności technologicznej państwa i czy użytkownicy innych komunikatorów (a także ich dostawcy) będą zadowoleni z faktu, że urząd promuje tylko jeden z dostępnych na rynku?" Smile

(Artykul dostépny na --> prawo.vagla.pl)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Psychologia Internetu Strona Główna -> CIEKAWOSTKI Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin